Blog

Athens Eurolymp week 2018 – Θρίαμβος για το Τμήμα Ιστιοσανίδας

Θρίαμβος στο διεθνή αγώνα των Αθηνών για το τμήμα ιστιοσανίδας.

Συλλογή μεταλλίων για το ΝΟΒ: δύο χρυσά, δύο αργυρά και δύο χάλκινα.

Πολύ σημαντική νίκη πέτυχε στην αναμέτρησή του ο Αλέξανδρος Καλπογιαννάκης στην κατηγορία Techno Plus, αφού ο αγώνας ήταν ο πρώτος εκ των δύο προκρίσεων για τους Ολυμπιακούς αγώνες νεότητας!

Ο αθλητής μας Αλέξανδρος Καλπογιαννάκης επικράτησε σε μια πραγματική μονομαχία με τον παγκόσμιο πρωταθλητή από την Άνδρο Λεωνίδα Τσορτανίδη.

Το ντεμπούτο της έκανε η αθλήτρια μας στα Techno U17, Αμαλία Μουρίκη κερδίζοντας την πρώτη θέση, όχι μόνο στην κατηγορία της , αλλά της γενικής κατάταξης αγόρια – κορίτσια!

Αργυρό μετάλλιο για τον Αντώνη Μούζουλα στα αγόρια Techno U17 και χάλκινο μετάλλιο για τη Ποντίφηξ Δανάη στα U17 κορίτσια. Χάλκινο μετάλλιο για την Ελένη Λύτρα στα κορίτσια Techno Plus.

Αργυρό μετάλλιο στα Techno U17 για την Ελένη Μποχλογύρου αθλήτρια κολύμβησης του ομίλου μας, αλλά και φιλοξενούμενη του τμήματος ιστιοσανίδας του ΝΟΒ αφού πριν δύο χρόνια έχασε τον προπονητή της Τάκη Μπίζιο.