Blog

Παστρικάκεια 2018, 5 – 6 Μαΐου – 4 μετάλλια για την ομάδα του Ν.Ο.Β.!

Σε έναν από τους πιο ιστορικούς διασυλλογικούς αγώνες που διεξάγονται κάθε χρόνο στο Φαληρικό όρμο, η ομάδα της Βουλιαγμένης κατόρθωσε να δείξει μία πολύ καλή εικόνα και να κατακτήσει 4 μετάλλια!

Ο αθλητής της ομάδας Laser Στρατής Σταματόπουλος, συνεχίζοντας τις επιτυχίες, κατέκτησε την 1η θέση στην κατηγορία Laser 4,7 με εξαιρετική εμφάνιση. Επίσης πολύ καλή εμφάνιση έκανε ο Βασίλης Μπουμπής που κατέκτησε την 6η θέση.

Στην κατηγορία Optimist, η ομάδα κατάφερε μία πολύ καλή εμφάνιση καθώς η Ελισάβετ Γουίντερς έλαβε τη 2η θέση στα κορίτσια και ο Ιάσων Βαλιάδης την 3η θέση στα αγόρια.

Στην κατηγορία Optimist 11χρ., η Αλεξία Γουίντερς κατέκτησε τη 2η θέση στα κορίτσια ενώ πολύ καλά αποτελέσματα πέτυχαν ο Ορέστης Βαλιάδης (5ος αγόρια) και η Ελένη Αλχανάτη (5η κορίτσια).

Η τελετή λήξης παραδοσιακά πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις της Σχολής Ναυτικών Δοκίμων στην οποία παρέστη και ο Α.Γ.Ε.Ν..

Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές και τους προπονητές, Optimist: Γιάννη Καβαρλίγκο & Αλέξανδρο Κακλαμάνο και Laser: Βαγγέλη Χειμώνα & Πάνο Συνοδινό!