Blog

Η ομάδα Laser του Ν.Ο.Β. σάρωσε τα μετάλλια στον αγώνα του Ιστιοπλοϊκού Ομίλου Πειραιώς

Η ομάδα ιστιοπλοΐας Laser του Ναυτικού Ομίλου Βουλιαγμένης “σάρωσε” τα μετάλλια στον διασυλλογικό αγώνα που διοργάνωσε ο Ιστιοπλοϊκός Όμιλος Πειραιώς με τίτλο “ΟΔΥΣΣΕΑ ΕΣΚΙΝΤΖΟΓΛΟΥ – ΚΥΠΕΛΛΟ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΩΝ 2019”.

Ο αγώνας διήρκησε το διήμερο 16-17 Φεβρουαρίου και αξίζει να σημειωθεί ότι οη αθλητική ομάδα του Ν.Ο.Βουλιαγμένης με προπονητή τον Βαγγέλη Χειμώνα, κατέκτησε μετάλλια σε όλες τις κατηγορίες που συμμετείχε.

Αναλυτικότερα, η “συγκομιδή” ήταν 3 Αργυρά και 3 Χάλκινα μετάλλια!

Στα Laser 4,7 Αγοριών, ο Στρατής Σταματόπουλος τερμάτισε 2ος, χάνοντας σε ισοβαθμία την 1η θέση, ενώ ο Αλέξανδρος Παπαδημητρίου τερμάτισε 3ος.
Στα κορίτσια, το Αργυρό μετάλλιο κατέκτησε η Ροζετ Μπαλλιου και το Χάλκινο η Μαρία Μπούμπη.

Επιβεβαιώνοντας την πολύ καλή προετοιμασία των αθλητών του Ν.Ο.Β. είναι το γεγονός ότι όλοι οι αθλητές μας τερμάτισαν στην 1η 10αδα ανάμεσα σε 50 σκάφη που διαγωνίζονταν.

• Σ. Σταματόπουλος 2ος
  • Α. Παπαδημητρίου 3ος
  • Ρ. Μπάλλιου 5η
  • Μ. Μπούμπη 6η
  • Ι. Βαλιάδης 9ος

Στα Laser Standard ο Δημήτρης Παπαδημητρίου κατέκτησε αλλο ενα μετάλλιο, αυτη τη φορα Αργυρό.

Πολύ καλή εμφάνιση έκανε και η  Μιρέλλα Ζαμμίτ όπου κατέκτησε το Χάλκινο στα Laser Radial Γυναικών.