Blog

Athens Eurolymp-Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ολυμπιακών Κατηγοριών-3 Αργυρά και 1 Χάλκινο η ομάδα Laser του ΝΟΒ

Εξαιρετικό ήταν το ντεμπούτο των αθλητών μας στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ολυμπιακών κατηγοριών που πραγματοποιήθηκε στον Σαρωνικό κόλπο από 6 έως 10 Μαρτίου.

Στην πρώτη τους συμμετοχή στο Πανελλήνιο Αντρών Παπαδημητρίου και Χουσιάδας πρωταγωνίστησαν στις πρώτες θέσεις της κατάταξης.Ο Παπαδημητρίου κρατούσε όλες τις μέρες τον τίτλο του Πρωταθλητή στα χέρια του τον οποίο έχασε σ ένα “τρελό” medal race με τρομερές αλλαγές αέρα αλλά και άδικες αποφάσεις των κριτών καθώς τον χρέωσαν λανθασμένα με 2 κίτρινες σημαίες.Ο Δημήτρης κατέκτησε το Αργυρό μετάλλιο στους Άνδρες,το Αργυρό στους Εφήβους και την 3η θέση της γενικής κατάταξης. Εξαιρετική ήταν και η εμφάνιση του Κωνσταντίνου Χουσιάδα καθώς κατέκτησε το Χάλκινο μετάλλιο στους Εφήβους την 4η θέση στους

Άνδρες και την 5η της  γενικής κατάταξης.

Στις Γυναίκες η Νάνσυ Φακίδη και η Μιρέλλα Ζαμμιτ έκαναν παρά πολύ καλή εμφάνιση. Η Νάνσυ κατάκτησε το αργυρό μετάλλιο στις Γυναίκες και την 3η θέση της γενικής κατάταξης, ενώ η Μιρέλλα την 5η θέση στις Γυναίκες, 4η στις Νεανίδες και την 7η της Γενικής κατάταξης.