Blog

Χειμερινοί Αγώνες Κολύμβησης

Ολοκληρώθηκε ο χειμερινός κύκλος αγώνων κολύμβησης με μεγάλη επιτυχία για τον σύλλογο μας. Οι αθλητές της αγωνιστικής ομάδας του Ν.Ο.Β. με προπονητή τον Σπήλιο Μεσσήνη συμμετείχαν με 11 αθλητές στους χειμερινούς αγώνες κατηγοριών και 5 στην κατηγορία Ανδρών-Γυναικών. Ο Ν.Ο.Β. κατέκτησε 2 ασημένια μετάλλια με την Κουρουνιώτη Δ. στα αγωνίσματα 200 πετ. και 400 Μ.Α. και μια 5η θέση στα 200 Μ.Α.  Επίσης ο Σιατούνης Χ. κατέλαβε την 4η θέση στα 200 πετ., την 6η στα 1500 ελ. και την 7η στα 200 ελ. Τέλος η Γκιώνη Κ. κατέλαβε την 7η θέση στα 400 ελ. Πολλά συγχαρητήρια αξίζουν τόσο οι παραπάνω, όσο και όλοι οι αθλητές που συμμετείχαν, (Βαρελίδη Α., Βενέτος Ι., Σουσάνη Α., Κουλουμπής Α., Κωστή Αιμ., Καρίμ Μ., Λυκοβάρδη Α. και Μποχλόγυρου Ε.) για την αξιόλογη προσπάθεια τους!