Blog

Τουρνουά Υδατοσφαίρισης Παίδων “Ιωάννη Χατζηθεοδώρου”

Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε για 25η χρονιά  το τουρνουά υδατοσφαίρισης της κατηγορίας παίδων στην μνήμη του Ιωάννη Χατζηθεοδώρου. Το Τουρνουά διεξάγεται κάθε χρόνο στον κολυμβητήριο του Ναυτικού Ομίλου Βουλιαγμένης και φέτος συμμετείχαν  10 ομάδες. Η ομάδα του Ν.Ο.Β συμμετείχε με 2 ομάδες ώστε να μπορέσουν να έχουν χρόνο συμμετοχής όλοι η αθλητές της συγκεκριμένης κατηγορίας. Νικήτρια του τουρνουά αναδείχθηκε η Savona από την Ιταλία, η οποία νίκησε στον τελικό την ομάδα της Βουλιαγμένης με σκορ 7 – 8.

Κυριακή 30/10
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ – Ν.Ο.Β Red: 17-4 (θέσεις 5-8)
ΦΑΛΗΡΟ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: 5-6 (θέσεις 5-8)
Ν.Ο.Β Blue – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: 10-6 (ημιτελικός)
SAVONA – BARCELONA I.W.P.A: 7-9 (ημιτελικός)

ΕΘΝΙΚΟΣ – HELLAS. SK: 12-7 (θέσεις 10-9)
N.O.B Red – ΦΑΛΗΡΟ: 8-10 (θέσεις 8-7)
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: 10-8 (θέσεις 6-5)
BARCELONA.I.W.P.A – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: 8-9 (Μικρός τελικός)
Ν.Ο.Β Blue – SAVONA: 7-8 (Τελικός)

Τελική κατάταξη:

1η θέση SAVONA , 2η θέση Ν.Ο.Β Blue, 3η θέση ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, 4η θέση BARCELONA.I.W.P.A, 5η θέση ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ, 6η θέση ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, 7η θέση ΦΑΛΗΡΟ, 8η θέση Ν.Ο.Β Red, 9η θέση ΕΘΝΙΚΟΣ, 10η θέση HELLAS. SK

Μετά από ψηφοφορία των προπονητών όλων τον ομάδων, MVP του τουρνουά, αναδείχθηκε ο Μιχάλης Τσαταλιός, αθλητής του Ν.Ο.Β και καλύτερος τερματοφύλακας, ο Μάνος Ανδρεάδης επίσης αθλητής του Ν.Ο.Β.
Ο Ναυτικός Όμιλος Βουλιαγμένης μετά το τέλος των αγώνων  απένειμε αναμνηστική πλακέτα στην αδερφή του αείμνηστου Ιωάννη Χατζηθεοδώρου, Κα Ελένη Χατζηθεοδώρου ενώ τις βραβεύσεις των ομάδων και των αθλητών έκαναν  ο Γιώργος Μαυρωτάς , ο Γιώργος Ρέππας, ο Κρις Χάμπερτ και ο Χρήστος Αφρουδάκης.

nov nov-2 nov-4 nov-5 nov-8 nov-9 nov-10 nov-11 nov-12 nov-13 nov-14 nov-15 nov-16 nov-17 nov-18 nov-19