Blog

Θαλάσσιο σκι | Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νέων

Εξαιρετική παρουσία είχαν στο πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα νέων που διεξήχθη  22-26 στο Ντνιπρο της Ουκρανίας οι αθλητές του ΝΟΒ.

Πιο συγκεκριμένα η Παπούδη Μίκα με 5180 βαθμούς κατέκτησε την τρίτη θέση στις φιγούρες νεανίδων και με 0.50 μπάλα στα 13μ σχοινί κατέκτησε την 17η  θέση στο σλάλομ, η Αθήνα Ποντιφιξ με 3 μπάλες στα 12μ σχοινί κατέκτησε την τρίτη θέση στο σλάλομ νεανίδων και με 3010 την 14 θέση στις φιγούρες.

Ο Ναθαναήλ Παύλος με 2.50 μπάλες στα 11.25μ σχοινί κατέκτησε την τέταρτη θέση στο σλάλομ εφήβων.

Τέλος αξιοπρεπή εμφάνιση στην παρθενική τους παρουσία σε πανευρωπαϊκούς αγώνες πραγματοποίησαν  οι αθλητές μας Λιάπης Ηλίας, Αντωνάτος Γιώργος, Αντωνάτου Κάλλη και Μαγκαφώση Ελίνα, όλοι τους στην κατηγορία κάτω των 14 ετών.