Blog

Εξαιρετική εμφάνιση της ομάδας ιστιοσανίδας του Ν.Ο.Β. στο ATHENS EUROLYMP WEEK 2021

Η ομάδα ιστιοσανίδας Techno του Ναυτικού Ομίλου Βουλιαγμένης έδειξε τη δύναμική της στο Athens Eurolymp Week 2021, όπου οι αθλητές κατέκτησαν μεγάλο αριθμό διακρίσεων.

Ο Φιννέας Ζαννάρας ήρθε πρώτος στη γενική κατάταξη και κατέκτησε το Χρυσό μετάλλιο στα Techno Plus.

Ο Ανδρέας Κιούσης Βούλγαρης κατέκτησε το Χάλκινο μετάλλιο στα Techno Plus.

Η Νεφέλη Αναγνώστου κατέκτησε το Χρυσό μετάλλιο στα U17.

Πρώτος ο Κουτέλας Μηνάς στα U15, ενώ πρώτος ήρθε και ο Φίλιππος Μανάκογλου στην κατηγορία U13.

Οι επιτυχίες συνεχίζονται, αφού το σύνολο των θέσεων στο βάθρο της κατηγορίας U13 είχε αποκλειστικά αθλητές του Ναυτικού Ομίλου Βουλιαγμένης.

Στο πλαίσιο αυτό, ο Αποστολίδης Γιώργος  έλαβε το Ασημένιο μετάλλιο και ο Νικολόπουλος Θησέας το Χάλκινο.

Η Δανάη Αναγνώστου – ενώ είχε στα χέρια της την πρώτη θέση – μετά από πτώση και τραυματισμό έλαβε τελικά τη 2η θέση στα U15 και η Αθανασία Παναγοπούλου την 3η.

Ο Γιάννης Γκανής Βασίλογλου αγωνίστηκε σε μεγαλύτερη ηλικιακή κατηγορία και κατέκτησε το Χάλκινο μετάλλιο στα U17.

Οι προπονητές του τμήματος Κώστας Μουτσάτσος, Αλέξανδρος Γιάκας και Σοφοκλής Σουλουτζιδάκης για άλλη μια φορά αισθάνονται πανευτυχείς από το αποτέλεσμα και υπερήφανοι για τους αθλητές τους.