Blog

Διασυλλογικός αγώνας windsurfing

Με επιτυχία πραγματοποιήσαμε ο διασυλλογικός αγώνας windsurfing για τις ολυμπιακές κατηγορίες RSX και Techno.
Πενήντα οκτώ αθλητές από 7 σωματεία βρέθηκαν στον όμιλό μας για να διεκδικήσουν τα τρόπαια αλλά και τα πλούσια δώρα που ήταν προσφορά των χορηγών: Νίκος Κοκολιός – funproshop.gr      και Σπύρος Ζώτος – FUNSPORTS surfmarket.gr

Πολύ δυνατά τα κορίτσια μας αφού κατάφεραν και στις δύο κατηγορίες να ανέβουν στη κορυφή του βάθρου, έτσι λοιπόν πρώτη η Αμαλία Μουρίκη στα μεγάλα κορίτσια, πρώτη και Δανάη Ποντίφηξ στα U15. Στην κατηγορία των RSX εφήβων οι αθλητές μας Αλέξανδρος Καλπογιαννάκης και Μάνος Μανιαδάκης κατέκτησαν τη 1η και δεύτερη θέση αντίστοιχα.

Στα RSX αντρών οι αθλητές μας Κουτεντάκης Ευριπίδης και Αρβανίτης Θοδωρής πήραν τη 2η και 3 η θέση αντίστοιχα.

Στην κατηγορία των TechnoU17 ο Αντώνης Μούζουλας κατέκτησε τη δεύτερη θέση και στα Techno Plus η Αλίκη Καραντινού την τρίτη θέση.

Μετά την απονομή στο εντευκτήριο ακολούθησε πλούσιο φαγοπότι και όλοι οι αθλητές φύγανε με χαμόγελο και δώρα στα χέρια.