Blog

Πρωταθλητής Ελλάδος ο Δημήτρης Παπαδημητριου – Χάλκινοι οι Καραγεώργου κι Παπάζης!

Στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ολυμπιακών Κατηγοριών η ομάδα Laser του Ναυτικού Ομίλου Βουλιαγμένης απέδειξε ότι πράγματι είναι η καλύτερη ομάδα Laser στην Ελλάδα, με 1 Χρυσό, 3 Χάλκινα και 4 αθλητές στην πρώτη δεκάδα!

Αναλυτικότερα, στον Ναυτικό Όμιλο Βούλας όπου διεξήχθη το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ολυμπιακών Κατηγοριών μεταξύ 9 και 14 Νοεμβρίου, σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα από τους αθλητές του Ομίλου μας:

• Πρωταθλητής Ελλάδος αναδείχθηκε ο Δημήτρης Παπαδημητριου με επιβλητική εμφάνιση
  • Ο Γιάννης Παπάζης κατέκτησε το Χάλκινο μετάλλιο U19, ενώ ο Λουκιανός Ζαμμιτ τερμάτισε στην 8η θέση.
  • Στις γυναίκες, η 16χρονη Εβελίνα Καραγεώργου κατέκτησε 2 Χάλκινα U21 και U19, ενώ η 15χρονη Υρω Κουραβέλου τέρματισε 5η στην κατηγορία U19.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλη την ομάδα Laser του Ν.Ο.Β. για τα εξαιρετικά τους αποτελέσματα!